3 topowe olejki eteryczne i ich właściwości

Olejki wykorzystywane w aromaterapii śmiało mogą zostać przeniesione z luksusowego gabinetu SPA wprost do domowej łazienki. Pozwalają na przeprowadzanie licznych zabiegów pielęgnacyjnych, które przy okazji działają zwykle odprężająco i regenerująco. Spośród wszystkich olejków eterycznych to właśnie trzy z nich zasługują na szczególną uwagę. Należą do nich olejki eukaliptusowy, lawendowy i ten z drzewa herbacianego.

Olejek lawendowy

Lawenda kojarzona jest z właściwościami odprężającymi. Już sam jej zapach potrafi zredukować poziom stresu, wyciszyć organizm i poprawić samopoczucie. Z uwagi na delikatne działanie usypiające olejek lawendowy doskonale sprawdzi się w wieczornej kąpieli. Niewielką jego ilość wystarczy dodać do wanny z ciepłą wodą, aby zapewnić sobie błogie odprężenie i przygotować się do pójścia do łóżka.

Pomoc w odprężeniu to jednak nie jedyna zdolność olejku lawendowego, albowiem równie dobrze co ze stresem razi on sobie z bólami mięśniowymi i podobnymi przypadłościami. Lekko rozgrzewa, rozluźnia i przy tym działa znieczulająco. Można go wykorzystać w regeneracji ciała zmęczonego częstymi i intensywnymi treningami fizycznymi.

Olejek z drzewa herbacianego

Czyli naturalne remedium na problemy z trądzikiem i grzybicą oraz przypadłości wywoływane przez bakterie i wirusy. Szczególnie często pojawia się w produktach przeznaczonych do kąpieli. Oczyszcza skórę od środka i wspomaga działanie różnych leczniczych produktów, przeznaczonych do zwalczania wielu chorób skórnych. Śmiało można go też stosować pod postacią ziołowych okładów. Nałożony bezpośrednio na skórę pomoże jej się szybciej zregenerować.

Jako że jednak olejek z drzewa herbacianego działa dość intensywnie, warto zaczynać od jego minimalnych dawek i w razie czego je zwiększać, gdyby nie okazały się wystarczająco skuteczne. Na skórę zaleca się nakładać go punktowo albo mieszać z innymi produktami.

Olejek eukaliptusowy

Chcąc wymienić najzdrowsze olejki eteryczne ze sklepu Manada, na pewno nie sposób nie wspomnieć o olejku eukaliptusowym, wyróżniającym się właściwościami przeciwbakteryjnymi, przeciwgrzybicznymi oraz antywirusowymi. Szczególnie dobrze radzi on sobie jednak ze zwalczaniem bakterii i z tego względu jest wykorzystywany do leczenia wywoływanych przez nie chorób skórnych, czyli chociażby trądziku.

Kąpiele w wodzie z dodatkiem olejku eukaliptusowego zadziałają natomiast podobnie co te z użyciem lawendy. Będą efektywnie rozgrzewać ciało, regenerować je i odprężać. Przy okazji zapewnią naturalną inhalację. Eukaliptusowy olejek świetnie udrożnia górne drogi oddechowe.