pilniki do paznokci

Wszystko co należy wiedzieć o pilniczkach do paznokci.

Pilniki do paznokci są jednym z podstawowych narzędzi, niezbędnych do stylizacji paznokci, oraz ich pielęgnacji. Ich głównym przeznaczeniem jest skrócenie i wymodelowanie płytki, a nawet jej zmatowanie, przygotowując w ten sposób paznokieć do dalszego ozdabiania. 

Pilniczki do paznokci- rodzaje. 

Pilniczki do paznokci wykorzystywane są przez osoby prywatne oraz salony, które zajmują się profesjonalnym zdobieniem paznokci. Aby ułatwić pracę z płytką, dostępne są różnego rodzaju pilniki do paznokci, które różnią się od siebie kształtem, materiałem, z jakich zostały wykonane, oraz grubością ziaren, pozwalających osiągnąć pożądany kształt. Większość pilników wykorzystywany jest jednorazowo. Wpływ na to ma szybka ścieralność lub brak możliwości oddania pilnika do sterylizacji. 

Jakich pilników najlepiej nie stosować podczas modelowania paznokcia? 

pilniki do paznokci

Choć w sprzedaży znajduje się wiele różnorodnych pilników, warto wiedzieć o tym, że niektóre z nich, mogą przyczynić się do uszkodzenia struktury paznokcia, a to zaś do pęknięcia a nawet pojawienia się zmian na płytce oraz w obrębie paznokcia. Jednym z pilników, których nie zaleca się używać na co dzień, jest ten wykonany z metalu. Jego zaletą jest jednak możliwość wielokrotnego użytku, a wszystko za sprawą poddania go sterylizacji. 

Prawidłowa obsługa pilnika. Jak powinno się używać pilniczka podczas modelowania płytki. 

Najważniejszą zasadą jest położenie ręki w stabilnym miejscu, W domowych warunkach świetnie sprawdzi się blat stołu czy biurka. Chwycony w rękę pilnik, powinien być skierowany prostopadle do paznokcia, w dodatku pod kątem 45 stopni. Podczas piłowania, należy wykonywać pełne, szybkie ruchy wyłącznie w jednym kierunku, aby nie poszarpać płytki. W przypadku matowienia, należy ostrożnie przesuwać pilnik od skórek, po koniec paznokci, lub delikatnie wykonać ruchy okrężne. Tak przygotowane paznokcie, doskonale nadają się do dalszego zdobienia. 

Aby uniknąć chorób, związanych z niewłaściwym stosowaniem pilnika do paznokci, należy pamiętać o zasadach higieny, oraz nie używać niewysterylizowanych pilników.