Różne rodzaje podkładów

Kobiety chcące wybrać dla siebie podkład, kosmetyk, bez jakiego wiele pań nie potrafi obyć się na co dzień, stają przed wyborem spośród wielu produktów. Trzeba zatem nie tylko dobrze dobrać odcień kosmetyku, ale też jego typ.

Nawilżający czy matujący?

Podkład ma duże znaczenie, ponieważ:

  • zwykle stosuje się go codziennie,
  • pozostaje na skórze wiele godzin,
  • ma z nią bezpośrednią styczność, a nawet częściowo się w nią wchłania (zwłaszcza gdy aplikacja polega na mieszaniu go z kremem).

Trzeba zatem zadbać, by nie wpływał negatywnie na kondycję skóry, a wręcz przeciwnie, pielęgnował ją. Istotne jest to, by suchej skóry nie przesuszać, a tłustej – dodatkowo nie przetłuszczać. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wybrać kosmetyk nawilżająco – matujący. Kobiety z trądzikiem zaś czy ogólnie skłonnościami do niedoskonałości mogą postawić na podkład antybakteryjny, który ogranicza pojawianie się zaskórników i wyprysków.

Podkłady rozświetlające

Wybór takich produktów nie jest bardzo duży, gdyż kobiety stosunkowo rzadko sięgają po fluidy rozświetlające non stop – przejdź. Zwykle dodaje się je do stosowanego podkładu okazjonalnie czy też sięga się po fluid rozświetlający tylko zimą bądź tylko na wieczór. Tymczasem w takich kosmetykach drzemie wielka siła. Mogą dodać skórze promienności, blasku, sprawić, że będzie wyglądała na zdrową i wypoczętą. Jeśli przy tym wybierze się kosmetyk bez brokatu, śmiało można go używać od rana do wieczora, przez cały rok. Taki kosmetyk zapewni świetny efekt zarówno w świetle sztucznym, jak i słonecznym, pięknie je odbijając.
Jeśli zaś wybierze się podkład rozświetlający dający bardzo mocny efekt, warto każdego dnia jego niewielką ilość dodawać do zwykłego fluidu. Da to piękny i bardzo naturalny efekt. Rozświetlona cera przy tym odciąga uwagę od niedoskonałości!