Prawidłowa pielęgnacja twarzy

Tonik do twarzy to kosmetyk, który powinien być regularnie przez nas używany. Dzięki niemu przywracamy skórze zaburzoną równowagę pH, oczyszczamy ją i nawilżamy. Zatem jaki tonik do twarzy wybrać?

Działanie toniku

Skórę twarzy należy oczyszczać dwa razy dziennie. Tonik także powinien być przez nas używany rano i wieczorem. Oczywiście ważne jest prawidłowe korzystanie z toniku. Przede wszystkim stosujemy go po dokładnym oczyszczeniu twarzy, ale przed nałożeniem kremu. Jeżeli tonik będzie przez używany regularnie to zniweluje zaczerwienienia na twarzy, poradzi sobie z rozszerzonymi porami, zrównoważy pH skóry oraz rozświetli i nawilży cerę. Tonik również dopieramy do rodzaju cery. Inny zastosujemy jeżeli jeżeli posiadamy cerę suchą, a inny jeżeli mamy cerę tłustą.

Rodzaj cery a wybór toniku

Cera tłusta powinna być dokładnie oczyszczana. Dlatego tonik najlepiej jeżeli miałby działanie oczyszczające, ale też matujące – https://darmarsklep.pl/toniki-i-hydrolaty/0,bielenda-professional. Możemy postawić na bielenda professional tonik normalizujący. Jest przeznaczony do cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. Dokładnie ją oczyszcza i koi podrażnienia. Dodatkowo ogranicza błyszczenie cery i pozostawia ją matową. Natomiast do cery suchej polecane są toniki nawilżające. Powinny w swoim składzie posiadać takie składniki jak:

  • mocznik,
  • glicerynę,
  • alantoinę,
  • kwas hialuronowy,
  • witaminy.
    Tutaj również dobrze sprawdzi się tonik do twarzy bielenda, np. z kwasem laktobionowym. Kwas ten jest otrzymywany z laktozy; ma działanie łagodzące i przeciwzapalne. Bielenda tonik z kwasem laktobionowym sprawdzi się do cery nie tylko suchej, ale też wrażliwej i naczynkowej. Jeszcze inną pielęgnację wymaga cera dojrzała. Tonik tutaj powinien nie tylko odświeżać, ale tez napinać skórę i przeciwdziałać wolnym rodnikom. W jego składzie powinny się znaleźć witaminy a, e, c.