Peeling do skóry głowy – prawidłowa pielęgnacja skóry głowy i włosów

Prawidłowa pielęgnacja skóry głowy i włosów to podstawa, jeśli chcemy cieszyć się lśniącymi włosami o dobrej kondycji. Swoją rutynę dostosować należy do siebie – niektórzy stosują dodatkowe wcierki czy serum do włosów. Podstawowe zasady obowiązują jednak wszystkich. O czym należy pamiętać? Jaką rolę pełni maska czy peeling do skóry głowy?

Kolejność pielęgnacji włosów i skóry głowy


Nasza podstawowa rutyna pielęgnacji włosów i skóry głowy powinna składać się, kolejno, z:
– szamponu,
– peelingu do skóry głowy (raz na 2 tygodnie),
– odżywki,
– maski (raz w tygodniu).

Jeśli prostujemy, suszymy bądź kręcimy włosy, tuż przed użyciem gorącego narzędzia należy użyć kosmetyku, który chroni włosy przed ciepłem. Warto jest też zażywać suplement diety, jeśli włosy zapuszczamy. Uwaga, trzeba zwrócić uwagę na jego skład, by nie faszerować się zbędną chemią! Jeśli w suplemencie są tylko witaminy i składniki mineralne, możemy go zażywać, stosując się do zaleceń producenta.

Funkcje poszczególnych kosmetyków


Szampon oczyści nasze włosy z zanieczyszczeń czy potu. Odżywka to już kosmetyk działający silniej, pielęgnujący włosy. Są różne odżywki – nawilżające, chroniące kolor, przeciw puszeniu. Dobierzmy taką, która pomoże naszym włosom.

Maski do włosów nie należy używać za często, by nie obciążyła włosów. To też nie jest dobre! Maska stosowana raz na jakiś czas pomoże jednak włosom – odżywia znacznie lepiej niż odżywka, którą stosujemy po każdym myciu. Peelingu do skóry głowy również nie należy robić za często, żeby nie podrażnić tak wrażliwego obszaru. Ten stosowany odpowiednio oczyści skórę z martwego naskórka i nadmiaru sebum oraz pobudzi włosy do wzrostu.