Na czym polega pedicure Callus Peel?

Każda kobieta pragnie posiadać piękne oraz zadbane stopy. Niestety, nawet przy odpowiedniej pielęgnacji, bardzo łatwo powstaje twardy i nieestetyczny naskórek. Nic dziwnego – w ciągu dnia stawiamy wiele kroków i często chodzimy w pełnym obuwiu. W takiej sytuacji na warto zastosować pedicure kwasami callus peel.

Co to jest i na czym polega pedicure Callus Peel?

Pedicure kwasami Callus Peel to zabieg, który jest wykonywany za pomocą kwasów kosmetycznych. Kwasy te bardzo łatwo zmiękczają zrogociowały naskórek stopy. Zabieg ten polega na nakładaniu plastrów nasączonymi kwasami na podeszwę stóp, a dokładnie w miejscach najbardziej popękanych oraz przesuszonych. Następnie kosmetyczka usuwa zrogociowały naskórek i wygładza stopy frezerką. Na koniec należy wmasować krem lub maść w najbardziej narażone na pęknięcia miejsca. Warto podkreślić, że zabieg kwasami można połączyć z klasycznym pedicure.

Lecznicze właściwości pedicure z kwasami

Zabieg Callus Peel nie tylko poprawia kondycję i wygląd naszych stóp, ale przede wszystkim działa leczniczo. Zabieg ten umożliwia szybko i łatwo usunąć przerośnięty naskórek oraz wszelkie pęknięcia. Zatem skóra staje się gładka i miła w dotyku. Co więcej, ten rodzaj pedicure jest całkowicie bezpieczny, a tym samym mogą go stosować nawet kobiety w ciąży czy karmiące piersią. Oczywiście najbezpieczniejsze zabiegi gwarantują tylko najlepsze salony kosmetyczne. Wobec tego klientki powinny zawsze zwrócić uwagę na czystość salonu oraz narzędzi. Naturalnie każda wanienka do stóp musi być czyszczona po każdej klientce.