Kolczyki umieszczane w wędzidełkach

Czy kolczyk można umieścić w wędzidełku? Oczywiście, że tak. Dzisiaj, to kolczyki można umieszczać praktycznie wszędzie, więc nie dziwne, że i w końcu na wędzidełko, znajdujące się w ustach, padło. Kolczyki smiley mają tą cechę, że faktycznie ukazywane są tylko tym osobom, które „na to zasługują”. W końcu nie do wszystkich osób uśmiecha się człowiek. Decydując się na tą oryginalną formę piercingu, należy zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Prawidłowy kolczyk

Mówiąc o bezpieczeństwie, nie można zapomnieć o tym, aby wybrać dobry kolczyk smiley. Tzn. biżuteria do piercingu smiley powinna zostać wykonana ze stali chirurgicznej. Jest to jeden z najbezpieczniejszych, a do tego polecanych materiałów, jeżeli chodzi o otwarte rany w skórze człowieka. Wśród innych, polecanych materiałów, jeżeli chodzi o piercing smiley, można wymienić wysoko karatowe złoto, bioplast, tytan, platynę, czy też PTFE. Przy tej okazji, „dwa” słowa należy powiedzieć o samym kształcie tychże kolczyków. Należy wybierać te elementy biżuterii, które są w kształcie sztangi, podkowy, kółka, czy też banana.

Rana po zabiegu

Jak w przypadku każdego przebicia, tak również kolczyki do smiley, wymagają tego, aby odpowiednio o nie zadbać. Sam proces gojenia trwa od trzech do pięciu tygodni. Aczkolwiek, ze względu na to, że jest to rana narażona na częste podrażnienia, może wystąpić infekcja. W takim przypadku, może zaistnieć konieczność zastosowania specjalnych leków, jakie można otrzymać na receptę od swojego lekarza.