kolczyki clickery

Kolczyki clickery – rodzaje i kryteria wyboru

Jedno z ważniejszych pytań związanych z piercingiem intymnym dotyczy tego, jakie kółeczko będzie najlepsze, jeśli liczy się nie tylko na sporą przyjemność, ale i na piękny wygląd. Propozycji wartych odnotowania jest co najmniej kilka, a jedną z najciekawszych okazują się być kolczyki clickery.

Clicker – co to takiego?

Kolczyki clickery są kółeczkiem zwracającym na siebie uwagę przede wszystkim ze względu na obecność ruchomego zawiasu stworzonego z myślą o jego zatrzaskiwaniu. Swoją nazwę zawdzięcza zresztą właśnie charakterystycznemu dźwiękowi informującemu użytkownika, że cliker jest na swoim miejscu i nie wypadnie z niego nawet pomimo intensywnej aktywności. Plusem clickerów jest także to, że ich otwieranie jest równie nieskomplikowane, co zamykanie. Wystarczy lekko pociągnąć, a zawias niemal natychmiast wyskakuje z zacisku.

cliker

Na co zwracać uwagę wybierając kolczyk clicker?

Popularność, jaką cieszą się kolczyki clickery (https://crazyneedles.pl/pl/menu/clicker-segment-182) sprawdza, że bez trudu można je dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika. W sprzedaży dominują kółeczka całkowicie gładkie, zwykle wybierane ze względu na to, że są utożsamiane z rozwiązaniami szczególnie bezpiecznymi, nie powodującymi podrażnień. W sprzedaży dostępny jest jednak również niejeden clicker ozdobny – w takim przypadku zwykle przynajmniej połowa kółeczka posiada kryształki lub opale. Bez względu na to, na jaki rodzaj clickera zdecyduje się osoba myśląca o piercingu, warto pamiętać o tym, że ważny jest nie tylko jego wygląd, ale i materiał, z jakiego wykonany jest kolczyk. Obecnie za najbezpieczniejszą uważana jest w tym kontekście stal chirurgiczna.