Kawitacja – cena, przeciwwskazania, efekty

Peeling kawitacyjny przeznaczony jest dla osób zarówno z cerą normalną, jak i problematyczną, która powinna być wręcz potraktowana serią takich zabiegów, żeby osiągnąć dobry, trwały efekt oczyszczenia. Zwykle tak dogłębne oczyszczenie przydałoby się cerze raz do roku, ale w przypadkach wyjątkowych można go powtarzać nawet raz w tygodniu.

Cena

Peeling kawitacyjny w Warszawie może kosztować od 50 do 150 zł w zależności od wybranego wariantu. Sam w sobie peeling nie jest ani drogi, ani skomplikowany, jednak często klientki stosują go jako oczyszczenie przed właściwym dla siebie zabiegiem, jakim może być na przykład dogłębne nawilżanie albo odżywianie cery.

Efekty

Kawitacja to proces zmniejszania ciśnienia cieczy poprzez stosowanie na niej ultradźwięków, w efekcie czego ciecz w szybkim tempie zamienia się w gaz. W praktyce wygląda to tak, ze serum, które zostało nałożone na twarz pod wpływem ultradźwięków zmienia się gwałtownie w gaz niszcząc przy tym zrogowaciały naskórek.

Cera po zabiegu jest lekko zaczerwieniona i podatna na podrażnienia, dlatego przez okres 3 dni od zabiegu należy ją intensywnie chronić, a kilkanaście dni po zabiegu smarować kremem z filtrem UV.

Przeciwwskazania

Mimo, ze kawitacja jest dla skóry delikatna, to jednak każdy zabieg posiada przeciwwskazania do stosowania.W tym przypadku są to miedzy innymi:

– ciąża

– niewydolność krążenia

– choroby tarczycy

– padaczka

– rany na twarzy

– zakażenie skóry

– rozrusznik w sercu

– nowotwory

– metalowe implanty

– osteoporoza

Zdjęcie peelingu kawitacyjnego w artykule pochodzi ze strony https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peeling-kawitacyjny