Jak zadbać o paznokcie w domu?

Zadbane paznokcie to wyzwanie dla wielu pań. Obecnie, gdy jest ogłoszona pandemia, dobrym pomysłem jest dbanie o paznokcie w zaciszu domowym. W ten sposób oszczędza się czas, pieniądze i nie naraża się na zakażenie koronawirusem.

Manicure hybrydowy to jeden z najbardziej popularnych. Na początek należy wybrać startowy zestaw do robienia paznokci hybrydowych. W skład zestawu wchodzi lakier hybrydowy, top, blok polerski, waciki bezpyłowe, cleaner, pilnik oraz lampa do utwardzania lakieru. Taki zestaw to także dobry i uniwersalny pomysł na prezent.

Dlaczego lakier hybrydowy

Manicure hybrydowy posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest on bardzo trwały i wygląda naturalnie. Ze względu na mocną strukturę, zabezpiecza płytkę paznokcia i zapobiega obgryzaniu paznokci. Dostępna jest bardzo szeroka gama kolorów.

Paznokcie nawet do trzech tygodni są błyszczące i zadbane. Podczas aplikacji lakieru są możliwe wielokrotne poprawki, a samo schnięcie lakieru trwa dwie minuty. Dzięki tym zaletom jest to jeden z ulubionych przez panie rodzajów manicure.

Czym się różnią zestawy do paznokci hybrydowych

Zestaw startowy zawiera przeważnie podstawowe kosmetyki i akcesoria, które raczej nie różnią się w poszczególnych zestawach. Różnice występują w mocy lamp uv/led. Właśnie od mocy tych lamp zależy czas utwardzania lakierów hybrydowych.

Lampy do utwardzania lakierów hybrydowych można dokupić osobno. Należy zwrócić uwagę nie tylko na moc lampy, ale też na jej energooszczędność i wydajność. Przy prawidłowym użytkowaniu taka lampa może wystarczyć nawet na kilkanaście lat.