Kolczyk w języku to piękna ozdoba. Jeśli została już zarezerwowana wizyta w dobrej jakości salonie, można zdecydować się na pierwszą biżuterię, która już niedługo zostanie założona przez profesjonalistę. Oto, jaką warto wybrać, by szybko przyzwyczaić się do nowej biżuterii i wesprzeć język w procesie gojenia!
Pierwszy kolczyk do języka – to trzeba wiedzieć!
Pierwszy kolczyk do języka musi być dłuższy od tego noszonego po okresie rekonwalescencji. Dlaczego? Ze względu na opuchliznę pozabiegową, która bardzo często utrzymuje się nawet do tygodnia. Długość pierwszego kolczyka powinna wynosić od 18 do 20 mm.
Materiały, które ułatwiają gojenie się ran i są hipoalergiczne, a co za tym idzie, najlepsze na początek przygody z biżuterią w języku, to bioplast oraz tytan chirurgiczny. Za to najpopularniejsza i najwygodniejsza biżuteria do piercingu języka dla początkujących (ale nie tylko) to kolczyk sztanga, który ma nakręcane kulki po obydwu stronach.

Kolczyki do języka – co po zagojeniu?
Kolczyki do języka, który uległ zagojeniu, mogą być dobierane zgodnie z preferencjami użytkownika. To świetna informacja dla osób, które lubią szaleć z różnymi rozwiązaniami. Warto pamiętać, że kolczyki w języku to nie tylko ciągłe utrudnienia (choć początki nie należą do łatwych), a przede wszystkim estetyczna forma ozdobienia swojego ciała.
Kolczyki w języku crazyneedles są dostępne w bardzo wielu wariantach, które można dobierać ze względu na m.in. cechy osobowości czy nawet kolorystykę stylizacji! Umożliwiają to ciekawe rozwiązania w wielu kolorach, nawet brokatowe czy z motywem panterki lub zebry! Kolczyki do piercingu oprócz wzorów dzielą się też na rodzaje, a najpopularniejsze są wspomniane już wyżej sztangi: stalowe, akrylowe oraz tytanowe.