Jak samodzielnie układać fryzurę?

Kiedy kobieta opuszcza salon fryzjerski, zazwyczaj jest bardzo zadowolona. Oczywiście, zdarzają się przypadki, że panie wybiegają z płaczem i modlą się, aby wszystko okazało się złym snem. Jednak, znacznie częściej dziewczyny wychodzą z uśmiechem na ustach. Włosy są gładkie, lśniące, równo podcięte i układają się pięknie. Niestety, ten efekt szybko zanika. Jak zatem samodzielnie nauczyć się układać fryzurę tak, aby wyglądała ona jak prosto z salonu fryzjerskiego?

Sposób na niesforne włosy

O gustach nie powinno się podejmować żadnych dyskusji. Podobnie jest w przypadku fryzur – jednym kobietom podobają się tlenione pukle, inne natomiast są fankami długich prostych i ciemnych włosów. Mimo to, są pewne zasady pielęgnacji, które pomogą ujarzmić niesforne pasma, niezależnie od tego, jakie fryzury podobają nam się najbardziej. Włosy zawsze wyglądają lepiej, jeśli są odbite u nasady. Takie efekt może zagwarantować nam dobra pianka do włosów. Lakier z kolei rozprawi się raz a dobrze z puszącymi się kosmykami. Baby hair, które pojawiają się u nasady głowy można potraktować z kolei żelem do włosów – zwłaszcza, kiedy chce się uczesać gładką kitkę.

Jak poprawnie stosować piankę do włosów

Wiele osób uznaje kosmetyk za bubel, tylko dlatego, że nieprawidłowo go stosuje. Nierzadko niesprawiedliwe opinie sięgają pianek do włosów. Wiele kobiet stosuje je po zakończeniu stylizacji. Tymczasem pianka do włosów powinna być stosowana przed suszeniem. Po umyciu wystarczy wklepać odrobinę pianki w wilgotne włosy – u nasady bądź na całej długości – kiedy ma się włosy lokowane.