Czy warto używać toniku do twarzy?

Tonik to kosmetyk o dużym znaczeniu dla pielęgnacji cery. Najlepiej świadczy o tym fakt, że większość producentów decyduje się go umieszczać w linii swych kosmetyków, obok na przykład kremów, żeli do mycia twarzy i mleczek do demakijażu. Mimo to wiele kobiet rezygnuje z używania tego kosmetyku. Jest to błąd.

Różne działanie

Ogólnie tonik do twarzy z EcoAndWell to kosmetyk mający za zadanie oczyszczać skórę. Działanie to gwarantuje każdy produkt tego rodzaju, bez względu na to, do jakiej skóry jest dedykowany i jaki w związku z tym ma skład. Oczyszczanie jest zaś jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, warto więc używać tego kosmetyku, by zapewnić sobie, że skóra będzie jeszcze czystsza. Łagodny tonik można nawet używać w ciągu dnia gdy nie stosuje się makijażu. Takie odświeżenie cery i usunięcie gromadzącego się na powierzchni skóry nadmiaru sebum pozwala zachować estetyczny wygląd skóry, poczucie świeżości oraz uchronić się przed powstawaniem niedoskonałości – zaskórników i pryszczy.
Poza tym jednak w sprzedaży można znaleźć toniki o bardziej ukierunkowanym działaniu. Są one dedykowane przede wszystkim do skóry tłustej, przetłuszczającej się i skłonnej do niedoskonałości, gdyż takie typy skóry najbardziej potrzebują tego rodzaju oczyszczania. W sklepach można więc znaleźć na przykład tonik oczyszczający, antybakteryjny, zwężający pory, odświeżający, matujący, czyli niwelujący błyszczenie się skóry. Niektóre toniki nadają się też do wykonywania demakijażu, a nawet do mycia skóry zamiast stosowania wysuszającej wody.