Co lubi skóra głowy?

Na zdrowej skórze głowy rosną zdrowe włosy – prawdę tę teoretycznie znają wszyscy, ale na co dzień zapomina o tym wiele kobiet. Warto więc skupić się nie tylko na odżywianiu włosów, które są de facto martwą tkanką, ale na skórze głowy, gdyż to stąd wyrastają zdrowe, piękne i bujne włosy.

Po pierwsze – oczyszczanie

Mycie włosów i skóry głowy szamponem to tylko połowa sukcesu. Co prawda zabieg ten dobrze usuwa kurz, brud, nadmiar sebum i inne zanieczyszczenia, na przykład resztki kosmetyków, jakie gromadzą się na powierzchni skóry głowy, ale to nie wszystko. Tak samo jak na twarzy czy ciele, również skóra na głowie potrzebuje złuszczania. Co jakiś czas należy więc wykonywać jej peeling, który złuszczy martwe komórki skóry. Wpłynie to na lepsze dotlenienie cebulek włosowych, a także lepsze wchłanianie składników odżywczych. Sam zabieg poprawia też cyrkulację krwi, na czym zyskuje i skóra głowy, i włosy. Preparat do złuszczania skóry głowy można znaleźć na przykład w ofercie marki John Masters Organics i warto go wybrać tym bardziej, że jest on całkowicie naturalny.

Nawilżanie

Wielu kobietom wydaje się, że nawilżenie skóry głowy spowoduje przetłuszczanie się włosów, ale jest przeciwnie – zjawisko to jest często spowodowane przez przesuszenie skalpu. Kiedy więc nakłada się na włosy odżywczy olejek czy naturalną maskę, warto zaaplikować produkt także na skórę głowy.

Masaż

Delikatne masowanie skóry głowy to znakomity sposób na poprawę jej ukrwienia, a to przyczynia się do lepszego odżywienia i natlenienia cebulek i mieszków włosowych. Wpływa to też na przyspieszenie porostu włosów oraz na opróżnienie gruczołów łojowych.